Silné zdroje vitamínu C – znáte Acerolu?

acrola ovoce

Vitamíny a minerály by v žádném případě neměly chybět ve vašem jídelníčku a životním stylu. Jedním z nejdůležitějších vitamínu je vitamín C. Na tento vitamín byste neměli v žádném případě zapomenout. Odkud ho ale čerpat nejefektivněji a s čím dokáže vitamín C pomoci? Doporučujeme přečíst dnešní článek odborníků z PanLekar.cz.

Proč je důležité vitamín C užívat?

Vitamín C je velmi prospěšný pro správnou stavbu kostí, podporuje funkci cév, svalů a šlach, chrání buňky před oxidací a pomáhá posílit pružnost pokožky. Vedle toho je vitamín C známý pro své účinky v oblasti snižování únavy a vyčerpání, pomáhá zachovat energetický metabolismus a je součinitelem při vstřebávání železa do organismu.

Jednou z klíčových vlastností vitamínu C je podpora imunitního systému organismu. Vitamín C určitě konzumujte v období respiračních a kapénkových infekcí. Může se jednat o rýmu, kašel nebo nachlazení. Organismus je především v období podzimu a jara více zatížen. Je tedy více náchylný na onemocnění. Obranyschopnost je oslabena a právě v tuto chvíli je potřeba posílit příjem vitamínu C.

V jaké formě je vitamín C nejúčinnější?

Ve chvíli, kdy se rozhodnete posílit imunitu vitamínem C, je vhodné ho přijímat v přírodní formě. Syntetický vitamín C se pomaleji vstřebává a není tak účinný. Nejen, že se přírodní vitamín C lehce vstřebává do organismu, ale také méně zatěžuje organismus.

Vitamín se vyskytuje v řadě přírodních zdrojů, především v ovoci a zelenině. Vitamín C najdete v šípku, rakytníku, černém rybízu, růžičkové kapustě, kiwi, pomeranči, ale také v brokolici či mrkvi. Vitamin C, ale můžete čerpat rovněž z aceroli a Pyrrolochinolinu chinonu.

acerola

Acerola (Malpígie) jako silný přírodní vitamín C

Acerola je rostlina, která se pěstuje především v tropických a subtropických oblastech ve střední a jižní Americe, ale i v Karibiku. Často se Acerola označuje jako karibská třešeň. Plody Aceroly jsou podobné třešním.

Velmi zajímavé je srovnání Aceroly s ostatními přírodními zdroji vitamínu C jako je pomeranč, rakytník nebo šípek. Oproti vitamínu C v pomeranči je vitamín C v Acerole zastoupen až 30 krát více. Acerola je velmi dobře vstřebatelná.

Acerolu je vhodné užívat, pokud trpíte záněty, srdečními potížemi, anémií, revmatismem či tuberkulózou. Vedle toho se vyplatí mít Acerolu doma, jelikož odstraňuje pocit únavy a dodává energii. Tento přírodní vitamín C je velice vhodný, pokud potřebujete být svěží v kanceláři nebo při manuální práci. Máte problémy s cholesterolem? Acerola podporuje vstřebávání polysacharidů, což znamená, že podporuje účinky výživových doplňků určených k léčbě cholesterolu. Vitamin C obsažený v Acerole ošetřuje v kombinaci s rutinem křehké stěny žil a cév, přispívá také k pevnějším kostem a zubům.

Jak využít Acerolu v kuchyni?

Co se týče použití její výrazné chuti v kuchyni, tak se tyto tropické třešně konzumují syrové, v pečených výrobcích, sladkostech, zmrzlinách, želé, džemech i ovocných džusech. Acerola se používá i pro výrobu alkoholických nápojů. Obecně se doporučuje jedna lžičku prášku 3 až 5x denně, kterou můžete zamíchat do čaje, jogurtu, kaše, smoothie i ovocných šťáv. Podpoříte tak svůj zdravý životní styl. Svými blahodárně působícími mikroživinami se řadí Acerola mezi superpotraviny. Vyšší přísun vitaminu C se hodí i v chřipkovém období.