Proč užívat Pyrrolochinolin chinon?

PQQ

S Pyrrolochinolinem chinonem jste se možná potkali pod označením PQQ. Tato zkratka se využívá pro snadnější komunikaci a zapamatování. PQQ je jedním z nejsilnějších přírodních zdrojů vitamínu C na světě! Hodně dlouhou dobu se PQQ označovalo právě čistě jako vitamín, ale postupem času vědci přehodnotili názor a uvedli, že se jedná spíše i o živinu. PQQ stimuluje enzymy během procesu redukce a oxidace.

PQQ má antioxidační účinky, zvyšuje energii v buňkách a zlepšuje kvalitu spánku a paměti. Díky PQQ se zvyšuje počet mitochondrií a zvyšuje se jejich účinnost. Buňkám se tak dopřává velké porce energie. Díky této látce se zvyšuje počet mitochondrií a tím se i podpoří jejich účinnost. Posiluje se obranyschopnost organismu a imunita. Posílení imunity je vhodné především v podzimním a jarním sychravém počasí. PQQ je rychlým a silným zdrojem vitamínu C, který k tomu tělo potřebuje.

Možná si říkáte, že stojí za to účinky PQQ vyzkoušet, ale odkud ho můžete čerpat? Čerpat ho můžete z kiwi, zelené papriky, ale také z petržele. Využívat, ale můžete i doplňky stravy a zařadit ho tak do každodenního stravování.