Pijavice lékařská

pijavice

V oblasti medicíny se léčba pijavicemi využívá v Evropě již od 17. století. Samotné léčení pijavicemi sahá ale mnohem hlouběji do historie. Jak už to tak bývá, první zmínky této metody pocházejí ze starého Egypta z roku 1500 před našim letopočtem. Od té doby si pijavice lékařská vybudovala výsadní postavení při boji s nejrůznějšími nemocemi. Někdy se pijavice lékařská označuje chybně jako pijavka lékařská. Proč je ale léčba pijavicí lékařskou tak účinná?

Odkud se pijavice lékařské berou?

Chov pijavic lékařských musí splňovat řadu důležitých podmínek. K léčebným účelům se využívají především pijavice Hirudo medicinalis, které drží důležitý certifikát. Pijavice se chovají na farmách, odkud pak dále putují do oběhu. Jedna farma pijavic na území České republiky se nachází v Ústí nad Labem. Farma etnomagic Ústí nad Labem splňuje ty nejpřísnější podmínky pro chov pijavic. Kvalita vody a prostředí je pravidelně testována.

Co je na pijavicích zázračného?

Při léčbě pijavicemi se sází na blahodárné účinky slin, které pijavice produkují. Ve slinách pijavic jsou bioaktivní látky přinášející zdravotní benefity. Jaké látky ve slinách pijavic najdete a jaké přinášejí benefity?

V první řadě obsahují sliny z pijavice látky jako je prostaglandin a bdelin. Prostaglandin by měli vyhledávat především osoby trpící vysokým krevním tlakem a diabetici. Tato látka reguluje obsah cukru v krvi a krevní tlak. Vedle toho díky prostaglandinu regenerují cévy. Bdelin je prospěšný pro své protizánětlivé účinky. Sliny z pijavice vedle toho zahrnují látku zvanou lipáza. Lipáza pomáhá tělu rozkládat jednotlivé tuky v organismu. U jedná z látek se ještě chvíli zastavíme. Podrobněji se podívejme na hirudin.

HIRUDIN

Sloučenina hirudin, tvořená z bílkovin a proteinů, ovlivňuje krevní srážlivost. V případě, že by nebylo krevní srážení regulované, mohlo by docházet ke nežádoucímu vzniku krevních sraženin. Krevní sraženiny by vás následně ohrozili na životě. Hirudin se v krvi člověka velmi rychle rozkládá. Uvádí se, že během první hodiny po odsátí pijavicemi, se rozloží až 80 % hirudinu. Pokud hledáte vhodnou možnost na přírodní ředění krve, právě jste našli. Hirudin je silný koagulant. Díky tomu je vhodný rovněž pro prevenci trombózy a následné embolie.

Kde se pijavice lékařská využívá?

Pijavice lékařská se využívá pro své bakteriostatické účinky, účinky proti otokům, ale i z důvodu obnovení poškozených cévních přerušení a orgánů. Vedle toho pijavice eliminují hypoxii. Pojmem hypoxie se označuje stav, kdy je v organismu menší nebo nedostatečné množství kyslíku. Jak už bylo zmíněno, pijavice jsou vhodné pro osoby s vysokým krevním tlakem nebo náběhem k infarktu a mrtvici. Pijavice lékařská zvládne zvýšit aktivitu imunitního systém a detoxikovat organismus.

Pijavice lékařská v častých případech umožní zachránit člověka od operace. Obvykle se léčebné látky ve slinách pijavic využívají při pomoci s děložními myomy, hemeroidy, cysty na vaječnících, hypertenzi nebo artritidě. Sliny pijavice mají rovněž kosmetické účinky při celulitidě, vráskách, jizvách nebo při akné.

Hirudoterapie

Možná jste se už někde setkali s pojmem hirudoterapie. Zjednodušeně se jedná o alternativní léčbu při nejrůznějších oblastech lékařství (plastická chirurgie, kardiologie, diabetologie) za pomocí přikládání pijavice lékařské. Proces je odvozen od oficiálního pojmenování léčebných druhů pijavic – Hirudo medicinalis. Aplikace pijavic na tělo není nijak bolestivá. Pijavice odjakživa potřebovaly působit nenápadně a při přisátí nevzbudit žádné podezření. Hirudoterapie se nemusíte bát, pomůže Vám.

Pijavice lékařská dokáže zlepšit cirkulaci krve v dolních končetinách. Na jednu končetinu se přikládá 1 – 4 pijavky. Proces sání krve trvá obvykle zhruba dvě hodiny. Jedna pijavice dokáže během této doby odčerpat 20 – 30 ml krve. Po dokončení procesu odsávání krve může rána 24 hodin mírně krvácet, ve většině případě je potřeba vyměnit gázu omotanou kolem rány v místě, kde byla pijavice přisátá.

Do procesu hirudoterapie byste se neměli pouštět sami bez jakéhokoliv předchozího zaučení nebo kurzu. Pokud chcete pijavice využívat doma sami, navštivte kurz hirudoterapie. Tyto kurzy jsou veřejně dostupné a velmi často se konají na místech, kde se provádějí například i masérské kurzy.

Pokud i přesto nechcete pijavice na své tělo nechat přisát, můžete sáhnout po extraktu umístěného do masti z pijavic. Jak použití mast z pijavic? Mast roztírejte po nohách odspodu nahoru po době zhruba 3 minut. Měli byste tento proces opakovat 2-3krát denně po dobu 3-5 týdnů. Mast o objemu 125 ml koupíte za cenu okolo 350,- Kč.

Kde se dá pijavice lékařská koupit a jaká je cena?

Pijavice lékařská se dá koupit na jakémkoliv specializovaném eshopu. Jedním z nich je i eshop etnomagic. Prodej pijavic je možný i v rámci osobního odběru. Zajímá Vás pijavice lékařská cena? Cena pijavice se pohybuje okolo 140,- Kč za kus. Některé eshopy pak uvádějí cenu za 1 ks pijavice nižší, pokud si jich koupíte 100 a více kusů. U varianty nad 100 ks se dostanete na ceny okolo 80,- Kč za 1 ks pijavice.

Extra – pijavice lékařská zkušenosti

Zkušenostmi a recenzemi na pijavice lékařské se hemží řada diskuzní fór. Na jednom z nich uživatel potvrdil účinky pijavice lékařské při problémech s atopickým ekzémem. „…já jsem zkusila zatím jen jednou a příští týden jdu na další, už teď po 2 dnech mě nesvědí ruce a ekzémy mizí“ uvedla uživatelka jednoho českého serveru pro alergiky.

Další z uživatelek jiného serveru o zdraví uvedla: „můj švagr je používá na křečové žíly a mohu jen doporučit. Sama jsem je nyní přivezla ze Slovenska a budu je přikládat.“ Pijavice lékařské Vám opravdu mohou pomoci rovněž u problémů s křečovými žilami, jak uvedla uživatelka.

Léčebné účinky těchto pijavic potvrzuje stejně tak i čtenář nejmenovaného serveru: „Moje babička měla vysoký tlak a pijavice byly jediné, co jí pomáhalo.“ Jak se tedy ukazuje, vyplatí se pijavice vyzkoušet.

Lidé také často hledají v souvislosti s tématem: etnomagic ústí nad labem, irina elistratova

Karel Kučera – Čím pijavice léčí

Pijavka lékařská (Hirudo medicinalis) je vzácný zástupce z kmene kroužkovců, který se dříve hojně užíval k odebírání krve a k zlepšení krevního oběhu. Dorůstá zpravidla velikosti 100 až 150 mm.