Oreganový olej vyřeší téměř všechny zdravotní neduhy

Největší bohatství najdeme v přírodě. To se opět potvrzuje, pokud se zaměříme na účinky oreganového oleje. Oregano nemusíte využívat jen do jídel, ale lze čerpat jeho blahodárné účinky i ve formě oleje při aromaterapii, aplikováním na kůži nebo nanesením na vlasy společně se šamponem. Jaké kouzlo je uschováno v oreganovém oleji? V našem článku vám tento zázrak přiblížíme.

Z čeho je oreganový olej vyroben?

Oreganový olej je vyroben z rostlinky Dobromysl, známé spíše pod pojmenováním oregano. Oregano pochází ze Středomoří, ale můžete si ho vypěstovat i na vaší zahradě. Tato bylinka nesmí být na mrazu, jelikož je na něho velice citlivá. Samotná výroba oreganového oleje si vyžaduje stonky, květ a listy této rostliny.

S oreganem jste se určitě setkali při ochutnání italské kuchyně, kde se typicky přidává na pizzu. Oregano se využívá také jako léčivé koření, které pomáhá léčit rány, uklidňovat kůži po hmyzím bodnutí, působí proti hadímu uštknutí a bojuje proti dýchacím a zažívacím infekcím. Stejně jako oregano má i oreganový olej obdobné vlastnosti na lidské zdraví. Oreganový olej obsahuje látku karvakrol. Tento karvakrol z oregana má antiseptické, protiplísňové, antivirové a antioxidační účinky.

„Víme, že oregano má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, ale účinky na rakovinné buňky doslova zvednou bylinku na úrovni superbylin,“ potvrzuje Supriya Bavadekar, uznávaná lékařka a odborná asistentka farmakologie z Long Island University.

Zdroj citace: https://www.spirit.cz/index.php/64-titulni2/22353-oregano-je-opravdovy-poklad-pro-nase-telo

Jaké jsou účinky oreganového oleje?

Je vědecky potvrzeno, že oreganový olej dokáže ničit viry, bakterie, plísňové infekce, parazity, ale i amébové infekce. Stejně tak je účinný oreganový olej na plíseň na nohou a nehtech a další mykotické potíže. Oreganový olej hraje i důležitou roli z hlediska podpory imunity. Oreganový olej je výborný pro boj se střevní chřipkou, při otravě potravinami, ekzémech, pásovém oparu, bradavicích nebo alergiích. Oreganový olej navíc pomáhá od bolesti zubů, kloubů, při dýchacích potížích a kašli.

Jak se oreganový olej využívá?

Oreganový olej můžete nakapat do pomerančové šťávy, aplikovat přímo na kůži, nakapat na zubní kartáček, smíchat s vlasovým šamponem a nanést na vlasy nebo si roztokem s oreganovým olejem vyplachovat ústa. Rovněž můžete esenciální olej z oregana nakapat do věžičky a vdechovat formou aromaterapie.

Jak si doma vyrobit oreganový olej?

Výroba oreganového oleje není nijak složitá, ale časově náročná. Je jednoduší si oreganový olej zakoupit již hotový. Na trhu je oblíbený řecký oreganový olej nebo BIO oreganový olej. Pro ty, kteří to chtějí zkusit sami, máme malý návod. Co si musíte připravit? Budete potřebovat stonky, květy a listy oregana, kvalitní panenský olej (například olivový olej naxos), půllitrovou sklenici a vyvařenou nádobu, do které oreganový olej uskladníte.

Postup přípravy oreganového oleje:

  1. Oregano nahrubo nakrájejte
  2. Nakrájené oregano vložte do sklenice
  3. Oregano ve sklenici zalijte panenským olejem
  4. Uzavřete sklenici a dejte do hrnce s vodou
  5. Ve chvíli, kdy bude voda vařit, vypněte ohřívání
  6. Po 10 minutách lahev vytáhněte z vodní lázně a dejte na místo, kde svítí hodně slunce
  7. Každý den nádobu protřepejte
  8. Po 14 dnech olej sceďte do vyvařené lahvičky
  9. Oreganový olej skladujte ve tmě a chladu

Závěr a doporučení oreganového oleje

Oreganový olej mohou naši odborníci z panzdravi.cz jen doporučit. Jak jste se mohli sami přesvědčit, oreganový olej má pestré zdravotní účinky a lze ho využívat v nejrůznějších formách. Optimálním řešením je si oreganový olej zakoupit a doma mít schovanou alespoň jednu lahvičku pro případ potřeby. I takové hmyzí bodnutí je dost nepříjemné, ale můžete se ho v tomto případě snadno zbavit. Nadchnul Vás oreganový olej stejně jako nás?

Lidé v souvislosti s článkem také hledají: oreganovy olej ucinky, olej z oregána, oreganovy olej ekomedica, oregánový olej kde koupit, oreganovy olej na plíseň nehtů, oregánový olej zane hellas, oregánový olej kapsle, oreganovy olej chlamydie, Řecký Oregánový olej, oreganovy olej tablety, oreganovy olej dávkování, oreganový olej domácí výroba, oreganový olej použití