Moringa olejodárná

Moringa olejodárná roste v přírodě ve tvaru stromu s kmenem hnědé barvy o tloušťce až 30 cm do výšky maximálně 12 m, má visící větve a řidší neuspořádanou korunou.  Zdraví třetího tisíciletí, strom života, pramen mládí. To jsou jenom tři z řady názvů, které si moringa oleifera vysloužila.

Moringa olejodárná pochází z podhůří Himálaje, odkud se rozšířila do Asie i Afriky. Strom dorůstá do výšky až dvanácti metrů a dá se zužitkovat do posledního lístečku.

Listy slouží jako potravina a zpestřují recepty v Indii a Africe, kde se jedí syrové jako součást salátů, vaří se v omáčkách a suší se jako léčivo.Najdeme v nich vitamín C a další antioxidanty, beta karoten, vápník, draslík a řadu dalších prospěšných složek.

Moringa údajně dokáže nahradit všechny multivitamínové a minerální doplňky a znormalizovat všechny funkce organismu. Používá se při léčbě řady nemocí, v ájurvédě se jí léčí celé tři stovky chorob.

Kořeny slouží při poruchách zažívání, proti břišním a střevním parazitům a jako lék na tlumení bolesti.

Květy působí povzbudivě a afrodiziakálně.

Semena se využívají proti horečce a k posílení kostí.

Listy dokážou tlumit bolest, pomáhají při onemocněních horních cest dýchacích i při hemoroidech. Posilují imunitu, pročišťují celý organismus.

Chcete posílit paměť, vyrovnat se se stresem nebo po zatížení obnovit duševní pohodu? Moringa je připravena pomoci. Aktivuje totiž neurotransmitery v mozku a tím pomáhá zlepšovat jeho funkce, mimo jiné v mentální sféře.

čaj Moringa olejodárná

Kde ji vzít?

U nás ji koupíte v podobě prášku, kapslí, sušených listů.

Formou kapslí :  

Například : 

Moringa oleifera

Zdravý den Moringa BIO RAW

DiatomPlus Moringa Oleifera

Formou sušených listů 

Například :

Moringa BIO zdravý den

Imbio Moringa ayurveda

Formou prášku 

Například :

Moringa prášek BIO

Moringa prášek 

Tyhle produkty se dají koupit i na online lékárnách jako je Pilulka, Doktor Max a dalších eshopech.