Jak snížit vysoký cholesterol?

Cholesterol je přirozenou součástí zdravého lidského těla. Jeho přítomnost v krvi zaručuje, že je organismus schopný regenerace a správného fungování. Navíc pomáhá i při vytváření některých hormonů, vitamínu D a látek důležitých pro trávení potravy. Problém však nastává ve chvíli, kdy se cholesterolu v lidském těle objeví nadbytek. V takovém případě totiž začíná člověka ohrožovat na životě, způsobuje totiž kardiovaskulární onemocnění, přispívá ke vzniku infarktových stavů a mozkových příhod. Z tohoto důvodu je opravdu na místě si hladinu cholesterolu v krvi hlídat a v případně, že se objeví nepříznivá čísla, se zasadit o jejich snížení.

Hodná a zlá hladina cholesterolu

Cholesterol je tvořen dvěma základními složkami, HDL a LDL cholesterolem. HDL cholesterol (high density lipoprotein) bývá často označován jako ten hodný, nezanáší totiž tepny a zdržuje se v játrech. Tam působí příznivě, protože jej tělo dokáže správně využít. Naopak LDL cholesterol (low density lipoprotein) je tím zlým. Jedná se totiž o cholesterol, který již zoxidoval a nyní zanáší tepny. Tím dochází ke snížení jejich průchodnosti a vzniku aterosklerózy, jejímž důsledkem pak může být infarkt či mozková příhoda. Poměr HDL a LDL cholesterolu by v ideálním případě neměl být menší, než 1,5 : 3. 

Mimo poměru HDL a LDL cholesterolu v krvi se tradičně sleduje i jeho celková hodnota. Ta je v optimálním případně nižší, než 5,2 mmol/l. Pokud lékaři diagnostikují hladinu cholesterolu mezi 5,2 a 6,2 mmol/l, označují ji jako zvýšenou. V takovém případě je již nasnadě začít si dávat pozor. Alarmující a nebezpečnou hodnotu cholesterolu nicméně představuje až taková hodnota, která přesahuje 6,2 mmol/l.

Příčiny vysoké hladiny cholesterolu

Nevhodné stravovací návyky

Cholesterol v lidském těle pochází ze dvou zdrojů. První z nich je vnitřní, tělo totiž vyprodukuje až 70% veškerého svého cholesterolu. Ten se nazývá endogenní a produkují jej především játra, střeva a nadledvinky. Zbylých 30% cholesterolu přijímá člověk prostřednictvím potravy. Nejvíce je ho obsaženo v živočišných tucích, které obsahují tučné výrobky z mléka, žloutky, zvířecí vnitřnosti či různé masné produkty. Dobrou zprávou je, že čím více cholesterolu v takové potravě přijmete, tím méně si jej posléze tělo vyrobí. Určitě se tak nemusíte bát požívat v rozumné míře živočišné tuky.

Problém nastává ve chvíli, kdy pacient do svého těla přijme příliš jednoduchých cukrů. Ty totiž způsobují nárůst hladiny hormonu zvaného inzulin, který pak přirozeně zvyšuje činnost enzymů. A právě ty pomáhají játrům s výrobou cholesterolu! Z toho vyplývá, že vysokou hladinu cholesterolu způsobuje zejména nadužívání sladkých pochutin, mezi které patří nejen dorty, koláče a sušenky, ale také alkohol! Potenciálně rizikové jsou v tomto případě i další pekařské a cukrářské výrobky. Nadměrně bychom neměli konzumovat ani přepálené a transmastné tuky, které jsou obsaženy ve smažených pokrmech, jako jsou hranolky, křupky či brambůrky. Při zvýšené míře konzumace jsou navíc rizikové i výše zmíněné živočišné tuky, tedy tučné maso, uzeniny, smetanové sýry a vnitřnosti.

Nadměrný stres

Do spojitosti s vysokými hladinami cholesterolu v krvi je dáván také stres. Lidské tělo totiž ve vypjatých momentech přirozeně produkuje více cholesterolu, aby mohlo vytvářen vyšší počet hormonů, které v daný moment potřebuje. V takovou chvíli je nutné. aby lékař provedl u pacienta anamnézu a rozlišil, zda je zvýšená hladina cholesterolu v krvi zapříčiněna nadměrným stresem, nebo nevhodnými stravovacími návyky. V případě, kdy je na vině stres, totiž může docházet k tomu, že tělo více cholesterolu nejen vytváří, ale spotřebovává. Ten se tak neukládá v cévách a není tedy potenciálně škodlivý. To se děje zejména tehdy, kdy má tělo dostatek antioxidantů, vitamínů a minerálních látek, které zdravě se stravující člověk přirozeně přijímá z potravy.

Dlouhodobé užívání léků

Vyšší hladinu cholesterolu mají v krvi i jedinci, kteří dlouhodobě užívají medikamenty poškozující játra. Jedná se zejména o analgetika, která působí proti bolestem (např. morfium, kodein, ale i acylpyrin a aspirin, které jsou běžně k dostání). Nebezpečná jsou také antipsychotika (např. chlorprothixe, levomepromazin, haloperidol či melperon), antibiotika (např. Klacid, Tetracycline K, Avelox, Ticarpen, Amoxil, Ospen, Arficin či Pendepon), ale i léky proti malárii. Obecně lze říci, že jakýkoliv dlouhodobě používaný lék může nějakým způsobem ovlivnit stav pacienta, vždy je proto podstatné konzultovat užívání léků s odborníkem.

Jak rozpoznat vysoký cholesterol

Zvýšený cholesterol je velmi nebezpečný, protože se neprojevuje žádnými výraznými zdravotními problémy. K odhalení tohoto onemocnění tak většinou dochází během rutinní preventivní prohlídky u praktického lékaře. Pokud ji pacient zanedbá, může se v jeho cévách usadit příliš špatného LDL cholesterolu. Vzniká tak onemocnění nazvané ateroskleróza, které posléze vyvolává zvýšený krevní tlak, nedokrvení dolních končetin a u mužů vede k poruchám erekce. Jeho další příznaky jsou bohužel mnohem závažnější, patří mezi něco totiž srdeční infarkt, mozková mrtvice a postižení ledvin.

Vyšetření cholesterolu u praktického lékaře probíhá periodicky. Poprvé by jej měl lékař provést v momentě, kdy si přebírá pacienta od dětského lékaře, tedy zhruba v jeho 18 letech. Další testy jsou naplánovány během výročních preventivních prohlídek v době, kdy je pacientovi 30 let, 40 let, 50 let a 60 let. V těchto případech hradí vyšetření vždy pojišťovna, pokud se však rozhodnete, že chcete hodnotu krevního cholesterolu zkontrolovat i jindy, musíte cenu testu uhradit. Pokud je u pacienta tento problém zjištěn, nebo pokud trpí příznaky, které zvýšenému cholesterolu nasvědčují, je vyšetření doporučeno lékařem a tudíž je zcela hrazeno zdravotní pojišťovnou. 

Samotný test je poměrně rychlý, je však nutné, aby jej pacient podstoupil na lačno. Neměl by tedy 9 až 12 hodin před vyšetřením jíst. Nedoporučuje se ani pít slazené nápoje. Zároveň je dobré, aby se pacient vyvaroval stresových situací. Lékař posléze odebere vzorek krve, který odešle do laboratoře. Výsledky vyšetření jsou známy do několika dnů.

Pokud by chtěl pacient znát hodnotu svého cholesterolu, zároveň ale z nějakého důvodu nechtěl nebo nemohl navštívit lékaře, má šanci otestovat se sám. K tomu slouží rychlé domácí testy, které lze zakoupit v lékárně (např. domácí test Veroval Cholesterol, přístroj Glukometr Wellion Luna Duo, nebo domácí test Cerascreen Cholesterol). Průběh testu závisí na typu přístroje, většinou je ale podobný, jako u lékaře. Pacient, který minimálně 9 hodin před testováním nejedl, si odebere stopové množství krve ze špičky prstu. Tu posléze aplikuje na test, který vyhotoví výsledek v závislosti na tom, jakým způsobem funguje.

Léčba a prevence vysokého cholesterolu

Mnoho pacientů si klade otázku, jak rychle snížit cholesterol. Nejsnazším řešením je změna životního stylu, ke které se však mnoho pacientů neodhodlá. Lékaři jim proto předepisují léčiva, tzv. statiny. Jedná se o medikamenty, které je nutné užívat dlouhodobě (často až doživotně). Jejich úkolem se snížení špatného LDL cholesterolu, je však nutné podotknout, že tento druh léčiva je velmi rizikový. Pacienti, kteří jej užívají dlouhodobě, zaznamenávají celou řadu nepříznivých vedlejších účinků, mezi které patří bolesti svalů a kloubů, problémy se spánkem, poruchy paměti, svalové křeče a dokonce i poškození jater. Samotní lékaři navíc jedním dechem dodávají, že účinnost statinů je přinejmenším problematická. U poměrně velkého procenta pacientů totiž léky nedokázaly cholesterol snížit.

Je tedy na místě ptát se spíše na to, jak dlouhodobě snížit cholesterol bez léků. Tato cesta je sice pro pacienta zdlouhavější, rozhodně ale zdravější. V principu jde totiž pouze o to, aby se zbavil špatných návyků, jako je např. kouření, začal zdravěji jíst a více se pohyboval. Studie dokazují, že stačí pouze 30 minut fyzické aktivity denně, aby došlo ke snížení hladiny HDL cholesterolu. Nemusí se přitom jednat o náročné cvičení, stačí klidně jen svižnější procházka. Výhodou je, že kromě snížení cholesterolu může pacient touto cestou dosáhnout i úbytku na váze a celkového zlepšení své zdravotní kondice.

Nejdůležitějším krokem při dlouhodobém snižováním zlého LDL cholesterolu je však bezesporu úprava jídelníčku. Pacient by měl v první řadě vyřadit, nebo alespoň velmi značně omezit potraviny obsahující rafinovaný cukr. Rizikové je i jídlo s vysokým glykemickým indexem. Mezi to patří nejen sladké pochutiny, jako koláče, buchty a čokolády, ale i bílé pečivo, těstoviny či knedlíky. Obecně lze říci, že potraviny z klasické bílé mouky jsou nevhodné. Zároveň je na místě jíst více zdravých živočišných a rostlinných tuků, které podporují vznik dobrého HDL cholesterolu. Mezi ty patří kvalitní domácí vajíčka, nebo alespoň vajíčka, která pocházejí od slepic z volného výběhu (ta nesou označení 1, velmi dobré je i označení 0, které náleží nosnicím z ekologického zemědělství). Dalšími zdroji zdravých tuků je máslo, ořechy a ryby. Pokud pacient zařadí více zeleniny, rozhodně mu to neuškodí, na ovoce ale pozor. To totiž obsahuje fruktózu, která při nadměrné konzumaci není příliš zdravá.

Následky neléčeného cholesterolu

Výsledky neléčeného vysokého cholesterolu mohou být opravdu děsivé. Dojde totiž k rozvinutí aterosklerózy, jejímž hlavním následkem jsou zúžené tepenné stěny. Pokud postižená tepna zásobuje kyslíkem některý z důležitých orgánů, problém je náhle na světě. Jakmile je totiž přísun kyslíku omezen, začne docházet k poškození. Mohou se tak objevit i život ohrožující následky, jako je infarkt či cévní mozková příhoda.

Jak se tedy vypořádat s vysokým cholesterolem?

Pokud je pacientovi během lékařské prohlídky prokázáno, že má v krvi nadměrné množství špatného LDL cholesterolu, měl by v první řadě změnit svůj životní styl. Je na místě přestat kouřit a zařadit do svého běžného dne více pohybu. Postačí i 30 minut trvající svižná procházka. Nejdůležitější je ovšem změnit styl stravování. Namísto rizikových potravin, mezi které patří např. smažené a tučné maso, potraviny z bílé mouky a potraviny s vysokým obsahem cukru, by měl pacient zařadit zdravé rostlinné a živočišné tuky. To znamená, že by měl jíst především libové maso, hodně ryb, kvalitní vejce, ořechy a hodně zeleniny. Teprve pokud změna životního stylu nepřinese kýženou změnu, může lékař pacientovi předepsat léky zvané statiny.