Jak se co nejdříve zbavit nachlazení

Nachlazení

Doběhlo vás počasí a už jste se stihli nachladit? Necítíte se fit, ale máte spoustu práce a plánů, takže představa, že musíte týden až dva strávit v posteli, vás děsí? V dnešním článku se dozvíte, jak se co nejrychleji zbavit nachlazení a být fit. 

Vitamíny, minerály

Prvním pomocníkem v boji proti nachlazení budou hrát vitamíny a minerály.

Samozřejmě nejlepším řešením je mít příjem celého spektra vitamínů a minerálů po celý rok, což může pozitivně ovlivnit vaši imunitu a vás nemoc vůbec nepostihne. Pokud jste však již nemocní, dbejte na příjem všech vitamínů a minerálů. 

Zdroje mohou být přírodní ze stravy, nejčastěji z ovoce a zeleniny, ale dopomoci si můžete také doplňky stravy. Ovoce a zelenina v dnešní době bohužel nedosahuje takové kvality, proto jsou občas doplňky stravy dobrými pomocníky. Navíc pro dosažení optimálního příjmu vitamínů a minerálů byste museli sníst opravdu velké množství různých druhů zeleniny a ovoce, což může být pro spoustu z vás také problém.

Mezi doplňky poté volte takové, které mají vysokou vstřebatelnost a zaručují kvalitu.

Pestrá strava

Pestrá strava souvisí také s vitamíny a minerály. 

Pestrá strava

Nejen, že s pestrou stravou a zdravým jídelníčkem svému tělu dodáte alespoň dostatečné množství všech vitamínů a minerálů, ale také ho podpoříte a nezatížíte zpracovanými potravinami. 

Dbejte na kvalitní, nezpracované potraviny. Díky tomu se budete cítit fit, tělo bude lépe fungovat a lépe si poradí s nemocí. Také dopřejte tělu v době onemocnění dostatečný kalorický příjem. 

S pohybem to nepřehánějte

Ačkoliv se při onemocnění pohyb ve většině případů nedoporučuje, může vám někdy mírný pohyb také dopomoci. 

Dejte na svůj pocit. Jestliže se cítíte na krátkou procházku, jděte. Pokud však máte pocit, že jediné, co zvládnete, je ležení v posteli, zabalte se a dejte si pár dní volna. 

Procházky, jednoduchá práce na zahradě, úklid a další mírné aktivity vám neuškodí, ale nedoporučuje se vyhledávat v době nemoci fyzicky náročné sporty.

Čaje

Čaje vám mohou také výrazně dopomoci při léčbě nachlazení. 

Jaké čaje si připravit? Jaké ingredience nechat louhovat? 

Čaj s citronem
  • cibule
  • zázvor
  • citron
  • bylinky (jakékoli)
  • česnek