Co jsou homeopatika? Vysvětlení a co jste možná věděli

Homeopatika jsou účinnou formou alternativní léčby. U homeopatik se využívá síly přírodních látek, které dokážou vyléčit nejen příznaky nemocí, ale především jejich příčinu. Homeopatika se využívají při léčbě rýmy, bolestí hlavy, oparech. Homeopatická léčba pomáhá s chronickými onemocněními stejně jako s akutními stavy. Homeopatika nemají nežádoucí účinky a lze je užívat současně s běžnými léky. Homeopatika jsou dokonce i pomocníkem při hubnutí.

Co jsou homeopatika

Homeopatika mají široké využití. Homeopatiky se dají léčit chronické stavy, ale i akutní problémy. Homeopatika podporují přirozenou obrany schopnost organismu. Řada z nás léčí běžné nemoci pomocí potlačujících léků, které rychle pomohou, ale nevyřeší nemoc jako celek. Vyřeší pouze příznaky nemoci, nikoliv příčiny. Obvykle se jedná o rýmu, bolesti hlavy, zažívací obtíže či vyrážky na kůži.

Homeopatie patří mezi alternativní způsoby léčby dnešní doby. Jsou využívány účinky přírodních látek. Využívají se účinky rostlin, minerálů, ale i živočišných produktů. Jedná se ale o silně ředěnou koncentraci. Homeopatika jsou velmi výhodná, protože neléčí pouze příznaky onemocnění, ale opravdu si poradí i s celkovým zdravotním stavem, který výrazně zlepší.

Ředění látek je klíčové. Ředěním látek se odstraní toxicita, ale nezmizí jejich účinky. Nežádoucí účinky tedy nehrozí. Možná Vás překvapí, že se při přípravě homeopatik využívají i jedy jako je arsen, rtuť, rulík zlomocný či oměj šalamounek. Látky jsou ale v silně ředěném stavu.

Homeopatika nemají vedlejší účinky.

Homeopatika jsou vhodná i pro děti, kojící a těhotné ženy. Pokud berete i běžné léky nevadí. Homeopatika se mohou kombinovat s těmito běžnými léky bez toho, aby Vám způsobily nějaké potíže. Důležité je však udržet zhruba 15minutový odstup mezi jednotlivými léky.

Homeopatika se označují pomocí názvu a čísla, nechybí ani písmena CH. Číslice označují stupeň ředění, písmena mají za úkol informovat, že se jedná o centezimální ředění podle Hahnemanna.

Co se homeopatiky léčí

Homeopatika jsou účinná na řadu onemocnění. Pomocí homeopatik se léčí chřipka, nachlazení. Homeopatika na kašel patří mezi velmi účinné možnosti léčby. Homeopatická léčba je ale účinná také v případě hojení ran, bolestí, při problémech s trávením, vylučováním nebo průjmem. V případě, že máte problémy s imunitou můžete rovněž sáhnout po homeopatikách. Homeopatika slouží kvalitně také v případě nervozity a nespavosti.

Nevíte si rady s bolestmi zubů a dutiny ústní? Homeopatika vyřeší Vaše problémy.

Věděli jste, že homeopatika pomáhají na psychiku? Ano pomáhají, stejně jako slouží homeopatika velmi účinně na stres. Široké spektrum využití dělá z homeopatik velmi dobrou volbu léčby.

Homeopatika pomáhají také na klasickou rýmu, a to i akutní.

Jak dlouho trvá léčba homeopatiky a jak se podávají

Homeopatika můžete najít ve formě granulí, tablet či dražé. Homeopatické léky se rozpouštějí v ústech půl hodiny po jídle nebo čtvrt hodiny před jídlem.

Udržujte tento časový odstup. Odstup je důležitý z hlediska kontaktu se sliznicí dutiny ústní, kterou se homeopatika vstřebávají. Doporučujeme mít ústa čistá bez výrazné chutě jako je chuť metolu nebo kávy.

Homeopatika na trhu najdete také ve formě sirupů, nejrůznějších mastí nebo rektálních čípků.

Homeopatika AKH jsou české homeopatické přípravky Akademie Klasické Homeopatie. Tyto homeopatika jsou vyráběné z léčivých látek pocházejících z míst, kde žijeme. Česká homeopatie vybírá léky nejvíce vyhovující středoevropskému obyvatelstvu, zejména české populaci. Homeopatika AKH se vyrábí z českých bylin a místních surovin. Jedním z nejlépe hodnoceným produktem je AKH Allium Cepa.

Homeopatika jsou účinná při léčbě rýmy i ucpaného nosu

Nástup rýmy bývá rychlý a infekce se šíří především vzduchem. Stejně tak se rýma objevuje po prochladnutí. V tomto případě můžete sáhnout po Coryzalii. Jedná se o homeopatický lék pomáhající při hlenovité i vodnaté rýmě. Využívat jej mohou lidé bez ohledu na věk. V první den nachlazení se užívá jedna tableta, co hodinu. Později se intervaly prodlužují. Užívá se minimálně 5 dní.

Během rýmy se v téměř 100 % případů setkáte s ucpaným nosem. Pokud máte nos ucpaný především v noci nebo se ráno hodně budíte kvůli kýchání, zvolte Nux vomica 9CH. Pokud máte během rýmy silný pocit žízně a často trpíte vysokou horečkou pomůže Aconitum napellus 9CH. Doporučené dávkování je 5 granulí celkem čtyřikrát denně.

Homeopatika na hubnutí – mohou pomoci, ale nevyřeší za Vás celý proces

Velkou výhodou homeopatických léků je jejich schopnost regulovat metabolismus přirozenou cestou. Homeopatika nezatěžují vylučovací systém organismu. Nemusíte se být nežádoucích účinků.

Vhodné je zvolit lék na míru, je nutno zajít za homeopatem či homeopatičkou. Využít se dají ale i univerzální homeopatika. Calcarea carbonica zrychluje metabolismus a je účinná při tzv. jablíčkovému typu obezity. Při velmi zpomalenému metabolismu a zácpě využijte Graphites. Užívá se dvakrát denně po 5 granulích ráno a večer, nutno užívat dva měsíce.

Homeopatika na bradavice

Homeopatika jsou účinným řešení také na bradavice. Hodně účinným homeopatikem na léčbu bradavic je Thuya occidentalis. Tento lék stimuluje imunitní systém, aby se bradavice a jiné kožní výrůstky přestaly vytvářet. Tento lék se podává v podobě 5 granulí 1x denně. Nutno užívat alespoň 6 týdnů.

Vedle homeopatik na bradavice najdete také homeopatika na opary. Opary se objevují jako důsledek oslabení organismu. Klasické opary se objevují především v okolí nosu nebo na rtech. Homeopatika jako je Apis mellifica 9 C nebo Natrum muriaticum 15 C mohou účinně pomoci.

Homeopatika mohou vyřešit Vaše problémy se spaním

V případě, že máte problémy s usínáním, trápí Vás přerušovaný spánek nebo předčasné probuzení, můžete sáhnout po homeopatikách. Jedná se o nejčastější problémy lidí v dnešní uspěchané době plné stresu. Nejen, že homeopatika pomáhají proti stresu, ale řeší i problémy se spánkem.

Pomocí homeopatie lze léčit i chronickou nespavost.Důležité je najít vhodnou léčbu, vhodná homeopatika. Je zapotřebí najít především příčinu a symptomy. Každý lék by měl být na míru každého pacienta. Na jednu stranu musí homeopatikum vyřešit celkové fyzické příznaky, ale zároveň i mentální a emoční rysy člověka.

Důležité je najít vhodnou léčbu, vhodná homeopatika. Je zapotřebí najít především příčinu a symptomy. Každý lék by měl být na míru každého pacienta. Na jednu stranu musí homeopatikum vyřešit celkové fyzické příznaky, ale zároveň i mentální a emoční rysy člověka.

Léčba pomocí homeopatik je možná i u akutních problémů. Jaká homeopatika můžete využít?

Coffea 15 CH – užívejte 2 kuličky večer. Je vhodný především pro člověka, který je rozrušený z toho, že nemůže usnout.

Gelesemium 15 CH – 2 kuličky večer. Řeší úzkost nebo trému před důležitou událostí. Může se jednat o zkoušku ve škole nebo návštěvu zubaře.

Kalium Phosphoricum 15 CH – opět 2 kuličky večer. Vhodné pro pracovní přetížení a pro intelektuální práci. Únava spojená s pamětí, bolestí hlavy, koncentrací. Může se jednat o učení na zkoušku či důležitou přednášku pro obchodní partnery v práci.

Homeopatika vhodná pro léčbu alergií

Možná to znáte. Jaro se přihlásí o slovo a je jasné, že přijdou první příznaky Vaší alergie na pyly. S léčbou je potřeba začít dříve, než začne jaro. Homeopatika jsou vhodnou volbou.

U lehčích nosních a očních projevů můžete zvolit samoléčbu. Pokud jsou příznaky intenzivnější, může se jednat o zvýšenou teplotu, dechové obtíže nebo kašel, je vhodná konzultace s lékařem.

Jaké jsou nejžádanější léky proti alergiím?

Poumon Histamine 15 CH – jedná se o nejzákladnější lék na alergii. Podává se 2 – 4x denně po 5 granulích.

Pollens 15 C – vhodný při alergii na jarní pyly. Bere se preventivně, 10 granulí 1x týdně zhruba měsíc před pylovou sezonou. Pokud už máte první příznaky alergie, volte dávkování 5 granulí každé ráno.

Pollens de Graminées 15 CH – užívá se při alergii na seno. Preventivně 10 granulí 1x týdně, opět měsíc před začátkem pylové sezony. Při prvním příznacích také 5 granulí každé ráno.

Allium Cepa 9 CH – jedná se o homeopatický lék na alergickou rýmu.

Euphrasia Officinalis 9 CH – homeopatický lék na oční obtíže.

Homeopatika na podporu kojení

Homeopatika pomáhají také maminkám. Vzhledem k tomu, že kojenec roste velmi rychle, potřebuje více mléka. Maminky, ale často bojují s dostatkem mateřského mléka, mají ho buď málo nebo moc. Tvorba mléka se dá velmi dobře podpořit právě homeopatiky.

V případě, že je mléka málo, mohou maminky využít Ricinus communis o síle 5 CH. Dávkuje se 5 granulí 3 – 4x denně podle potřeby. Pokud je mléka přebytek, dá se jeho produkce snížit stejným homeopatikem, ale o síle 30 CH.

Existují následky užívání homeopatik?

Homeopatika nezatěžují organismus nežádoucími účinky jako je tomu u běžných léků. Následky při používání homeopatik jsou tedy vyloučeny.

V první fázi léčby se mohou objevit zhoršené příznaky léčené nemoci, ale ty po několika dnech vymizí.

Závěr

Homeopatika jsou vhodnou alternativou klasické medicíny. Klasické léky se s těmi homeopatickými nebijí a lze je užívat současně. Ideální je najít vhodnou rovinu mezi touto kombinací. Homeopatika jsou účinná na řadu nemocí, kdy léčí jejich příčiny. Nemusíte se bát nežádoucích účinků.